O mnie
Kim jestem i po co tu jestem?
Nazywam się Justyna. Jestem polonistką i przyszłym psychologiem. Umiem w social media i różne rodzaje sztuki – szybko uczę się różnych rzeczy i łapię hyperfocus jak coś naprawdę mnie wciągnie. Po godzinach czytam dużo książek, oglądam sporo filmów i wychowuję zwierzyniec. Prawda jest taka, że interesuję się niemal wszystkim. Wciąż mi mało, wciąż poszukuję więcej – bo życie jest zbyt krótkie, żeby przestać się dziwić. Psychologia i samorozwój to moja pasja od lat – zgłębianie ludzkiego umysłu i emocji to coś, co nigdy mi się nie nudzi. Im bardziej zbliżam się do siebie, tym większy sens widzę w otaczającej mnie rzeczywistości i wydarzeniach. Czerpię inspirację zewsząd do tego, aby się rozwijać i to droga do samopoznania uświadomiła mi najwięcej.

Znalazłam różne sposoby, aby objaśnić sobie rzeczywistość i samą siebie. Oczywiście była to droga pełna prób i błędów – wierzyłam w prawo założenia, czytałam niskich lotów literaturę rozwojową, miałam niezbyt przyjemną przygodę z „pseudo” duchowością. O tym również piszę na blogu – o moich rozwojowych porażkach oraz o tym, co naprawdę zadziałało i dało mi ogromne rezultaty do zmiany. Co nie znaczy oczywiście, że pozjadałam wszystkie rozumy świata i jestem niczym oświecony Budda – co to to nie! Rozwój nauczył mnie przede wszystkim pokory oraz stawania w swojej silne na miarę własnych możliwości. Doceniania tego co we mnie wartościowe, ale też trudne i bolesne.
Lubię kwestionować popularne teorie i pokazywać, że nie wszystko, co brzmi dobrze, faktycznie służy naszej psychice.
W pracy i życiu kieruję się założeniami terapii CBT 3 fali (Cognitive Behavioral Therapy). Bliski mojemu sercu jest również Gestalt, a także częściowo terapia i filozofia Jungowska.
Na blogu znajdziesz teksty dotyczące psychologii i samorozwoju. Opowiadam też sporo o książkach, a esencją mojej twórczości jest seria „Szkodliwe książki”, gdzie ostrzegam przed niebezpieczną literaturą, która nic nie wnosi do życia, a tylko opróżnia nasze kieszenie z pieniędzy. Proponuję różne sposoby na odnalezienie swojej prawdy – poprzez sztukę, symbolikę, interpretację snów, zaglądanie w nieświadome mechanizmy oraz pracę z emocjami (zwłaszcza z lękiem).
Follow the white rabbit


